Anglický chrt grejhaund

Představíme si další psí plemeno, tentokrát plemeno :  Anglický chrt grejhaund, nebo v anglických zemích se mu říká Greyhound

Plemeno Anglický chrt grejhaund

Anglický chrt grejhaund je ohromně rychlý pes, a proto je skvělý pro lov zvěře. Ale i přesto když se nevedou k ativnimu způsobu životu, tak se z nich lehce stanou lenoši. Zní to z podivem, ale je to tak.

Anglický chrt grejhaund historie

Anglický chrt grejhaund má svůj původ na Středním východě. Dříve byly využívání pro svou rychlost zvláště pro lov lesní zvěře.

Anglický chrt grejhaund povaha

Anglický chrt grejhaund je velmi vnímavý pes s velmi vřelým vztahem k dětem. Anglického chrta ale tedy doporučit i do rodin s dětmi. Potřebují také hodně pohybu a protože hodně váží, tak spotřebují i hodně krmiva, což může být i ekonomický náročné.

Anglický chrt grejhaund vzhled

Anglický chrt grejhaund má dlouhý hřbet a má taky velmi dlouhé nohy. Hlava anglického chrta grejhaund je hodně široká. Anglický chrt grejhaund má jemnou srst. Jejich barva je většinou plavá,černá nebo bílá nebo i kombinace. Anglický chrt grejhaund dorůsta až do výšky v kouhoutku 75 centimetrů. Feny jsou o něco menší, asi 67 centimerů v kohoutku.

Anglický chrt grejhaund foto

Anglický chrt grejhaund

Anglický chrt grejhaund video

Anglický chrt grejhaund běhá video

Podívejte si i na další psí plemena v rubrice atlas psů . Například na Mopse.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *