Výchova psa

Výchava psa hned od mala je velmi důležité. Nechcete se přeco dočkat toho že na vás vlastní pes bude vrčet, nebo vás dokonce pokouše. Výchova psa se prostě nesmí vůbec podceňovat.

Výchova psa – jak na to

Když si psa dovezete domů jako štěně, nechte ho chvíli rozkoukat, ale měli byste co nejdříve začít s výchovou vašeho psa. Když je pes ještě stěně naučí se povely lehce. Až už bude dospělý bude to o hodně horší.

Důležité je ho naučit buď chodit pravidelně ven a vyčůral se, nebo ho můžeme naučit chodit na noviny. To zejména v případě, že je pes často doma úplně sám.

Psa byste neměli vůbec rozmzlovat. Např. nedávat mu za nic paplsky a různé pochotiny, nenechávat ho ležte v posteli či na vaši sedačce. Důležité je také, aby se k němu chovaly všichni s rodiny stejně. To je velmi důležité, jinak pes nebude vědět co po něm vlastně vy chcete.

Výchova psa – základní povely

Na začátku naučte psa úplně základní povely jako je lehni, sedni, pac, přiběhnutí na zavolání, chůze u nohy apod.

Výchovu psa nikdy nepodcenujte může se vám to ve finále velmi vymstít. S špatnou výchovou se často setkáváme u malých pejsků, protože jejich majitelů tyto pejsky berou jako nějaké plyšové hračky a pořád je rozmazzlují. To je ale špatně !! Ve výchově je důležité být důsledny a také přísný.

Chůze u nohy

Chůze u nohy nácvik

Držte vodítko v levé ruce a se psem u levé nohy jděte přímo vpřed. Když táhne pes dopředu, škubněte ostře vodítkem a velice přísně řekněte „k noze“. Jde-li správně, stále ho chválíte. V dalším výcviku cvičte obraty vpravo a pak vlevo. Necvičte dlouho, cvičení střídejte s přestávkami na hru a pochvalu.

Chůze u nohy video

Takhle by to mělo ve finále vypadat

Výcvik povel Lehni

Výcvik psa na povel Lehni

Dnes si řekneme postup pro to jak naučit psa lehnout. Cvičí se důrazný povel „Lehni“, musí znít jako důrazný rozkaz.

Výcvik povel Lehni nácvik

Povel lehni se nejprve nacvičije ze sedu, až to pes zvládá tak přikročíme k nácviku, když už stojíme. Vyslovíme důrazně povel Lehni

Nácvik přivolání psa

Povel pro přivolání psa je velmi důležitý povel, bez kterého se těžko můžete vydat na výchazku se psem bez vodítka. Jak správně nacvičit přivolání psa.

Nácvik přivolání psa učení

Nazačátku musíte svého psat naučit aby pokaždé slyšel na své psí jméno. Měli by jste na něj zvláště na začátku volat jen jednou verzí tohoto jména (takže žádné zdrobnělinky !!)

Na nácvik přivolání je dobré si v obchodě pro psy pořídit nějaké pochotku pro vašeho psa. Pamlsky pak uplatníme jako odměnu při správném provedení povelu.

Nácvik probíhá tak že když se pes vzdálí do dáli, tak ho poté na povel přivoláme. Povel by měl obsahovat jeho jméno a povel ke mě. Když povelu porozumí tak k vám přiběhne a vy ho pochvalte .

Když pes ale na povel ke mě nereaguje. Zjistěte zda vůbec reagoval aspoň na svoje jméno. Pokud slyší na jméno ale nereaguje na povel tak začnete bežet na druhou stranu. Pes poběží automaticky za vámi a přiběhne k vám a jak přiběhne k vám tak ho pochvalte.

Cvičte psa již odmala
Cvičte psa již odmala