Zlatý retrívr

Představíme si další psí plemeno, tentokrát to bude hodně známé plemeno Zlatý retrívr.

Continue reading „Zlatý retrívr“

Saluka – perský chrt

Představíme si krásné psí plemeno a to Saluka – perský chrt.

Continue reading „Saluka – perský chrt“

Rhodéský ridgeback

Představíme si další psí plemeno, tentokrát Rhodéský ridgeback.

Continue reading „Rhodéský ridgeback“

Anglický chrt grejhaund

Představíme si další psí plemeno, tentokrát plemeno :  Anglický chrt grejhaund, nebo v anglických zemích se mu říká Greyhound

Plemeno Anglický chrt grejhaund

Anglický chrt grejhaund je ohromně rychlý pes, a proto je skvělý pro lov zvěře. Ale i přesto když se nevedou k ativnimu způsobu životu, tak se z nich lehce stanou lenoši. Zní to z podivem, ale je to tak.

Anglický chrt grejhaund historie

Anglický chrt grejhaund má svůj původ na Středním východě. Dříve byly využívání pro svou rychlost zvláště pro lov lesní zvěře.

Anglický chrt grejhaund povaha

Anglický chrt grejhaund je velmi vnímavý pes s velmi vřelým vztahem k dětem. Anglického chrta ale tedy doporučit i do rodin s dětmi. Potřebují také hodně pohybu a protože hodně váží, tak spotřebují i hodně krmiva, což může být i ekonomický náročné.

Anglický chrt grejhaund vzhled

Anglický chrt grejhaund má dlouhý hřbet a má taky velmi dlouhé nohy. Hlava anglického chrta grejhaund je hodně široká. Anglický chrt grejhaund má jemnou srst. Jejich barva je většinou plavá,černá nebo bílá nebo i kombinace. Anglický chrt grejhaund dorůsta až do výšky v kouhoutku 75 centimetrů. Feny jsou o něco menší, asi 67 centimerů v kohoutku.

Anglický chrt grejhaund foto

Anglický chrt grejhaund

Anglický chrt grejhaund video

Anglický chrt grejhaund běhá video

Podívejte si i na další psí plemena v rubrice atlas psů . Například na Mopse.

Foxhaund

Foxhaund je tříbarevný pes. Foxhaund patří mezi tzv. honiče. Historie Foxhaundu se datuje až do 13. století a to v Anglii.

Foxhaund vzhled

Foxhaund má velmi dlouhý hřbet. Jeho srst je lesklá a ve většině případů v těchto barvách: černá, hnědá,bílá . Foxhaund výrazné velké oči. Výška dospělého Foxhaunda se pohybuje okolo 60 cm v kohoutku. Fenky jsou vždy o něco menší. Ocas Foxhaunda se ke konci zužuje. Foxhaund má také širokou hlavu a velké uči ,visící přímo dolů.

Foxhaund povaha

Foxhaund patří mezi velmi živé psi, jsou také hodně přátelští. Často však dokážou projevovat svou neposlušnost. Jejich majitel na ně musí být hned od začátku dostatečně přísný, jinak budou neposlušný. I proto se Foxhaund nedoporučuje do domacnosti. Není vhodný ani pro rodiny s dětmi.

Foxhaund foto

Foxhaund
Foxhaund
Foxhaund
Foxhaund

Foxhaund videa

Mastiff s Foxhaundem

Norský losí pes

Norský losí pes je velmi tvrdý pes a vydrží toho hodně. Nevadí mu ani pobyt na sněhu či ostrý severní vítr. Někdy je také využíván při závodech na saních v psím spřežení. Patří mezi špice, to poznáte na první pohled podle charakterických uší.

Norský losí pes povaha

Norský losí pes je odvážný pes. Norský losí pes je velmi milý pes a svému páničkovy se dokáže za dobré zacházení zavděčit. Jak jsme řekli již výše snáží i velkou zimu, ale překvapivě i velmi teplé a vlhké počasí.

Norský losí pes – vzhled

Norský losí pes má hustou srst, barva jeho srsti je šeda a různé odstíny šedé. Norský losí pes má širokou hlavu. Norsk Elghund má špičaté uši, jako typický špic. Norský losí pes dosahuje v dospělosti 53 cm v kohoutku. Fenka je vždy o trošku menší asi 50 cm v kohoutku.

Norský losí pes – foto

Norský losí pes
Norský losí pes

Norský losí pes – video

Norsk Elghund (Norský losí pes) video

Jezevčíci

Jezevčíci vypadají trošku jako protáhlá špagetka. Jezevčíci patří mezi rozené lovce, nebojí se a je velmi vytrvalý. Pod zem jde i pro jezevci. Odtohoto zvířete je také odvezeno jeho jméno – jezevčík.

Jezevčíci povaha

Jezevčíci jsou velmi inteligentní psi, někdy jsou ale docela dost nerzozní. Jezevčíci jsou rození lovci, a svou kořist dokážou neuvávně honit velmi dlouho. Mají obrovskou výdrž.

Jezevčíci vzhled

Zbarvení srsti je u jezevčíků různorudé (může být černý,hnědý atd.). Jezevčíci se dělí na dva typy:
-Krátkosrstý
-Dlouhosrstý
Děli se tedy podle délky srsti.

Hlavu mají jezevčíci dlouhou a postupně se zužuje. Uši jezevčíka jsou vysoko nasazené a jsou také velmi pohyblivé. Ocas jezevčíka je mírně zahnutý.

Jezevčíci foto

Jezevčíci
Jezevčíci
Jezevčíci foto
Jezevčíci foto
Jezevčíci
Jezevčíci

Jezevčíci videa

Jezevčíci – představení

Jezevčík BreakDance